CENTRUM NAUKI KOPERNIK jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Nauka i kultura razem? Jako jedność? Oczywiście!

 • BIOTECHNOLOGIA 

  Centrum Nauki Kopernik zaprasza Państwa do Projektu GENesis, wyjątkowego cyklu imprez poświęconych osiągnięciom biotechnologii.

 • FAMELAB 

  Famelab – konkurs dla młodych naukowców, którzy w ciągu 180 sekund opowiedzą w sposób oryginalny, niebanalny o swojej pracy badawczej.

 • WYPRAWA PO DESZCZ 

  Zapraszamy na przedstawienia, które odbędą się 12 i 13 stycznia o godzinach 10.00 i 13.00 w Sali audytoryjnej Centrum Konferencyjnego w budynku Centrum Nauki Kopernik.

 • INTERAKCJA-INTEGRACJA 

  Adresowana jest do centrów nauki w Polsce. To spotkanie twórców i organizatorów centrów nauki i wystaw interaktywnych w Polsce.

 • LABORATORIA 

  Pozwalają na przeprowadzanie doświadczeń z czterech dziedzin: biologii, chemii, fizyki i robotyki. Objaśnienia i inspiracje znajdą tu dla siebie miłośnicy każdej z nich, a także ci, którzy wciąż nie mogą się zdecydować i być może wybiorą ścieżkę ?multinaukową?.

 • WARSZTATY PROJEKTOWANIA 

  Zapraszamy studentów i absolwentów kierunków projektowania do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach. Chętni są proszeni o nadsyłanie prac inspirowanych zjawiskami naukowymi. Autorów najciekawszych 10 zaprosimy do udziału w wydarzeniu.

 • DLACZEGO? PO CO? JAK? Z KOPERNIKIEM  

  Dlaczego ptaki odlatują do ciepłych krajów? Po co pająk tka sieć? Ciekawych odpowiedzi na te pytania zapraszamy we wtorki rano przed telewizory. Program 1 TVP pokazywać będzie przygotowany wspólnie z Centrum Nauki Kopernik program dla dzieci “Dlaczego? Po co? Jak?”

 • PIKNIK NAUKOWY 

  Największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę, gromadząca co roku ponad 100 tys. osób w ciągu zaledwie jednego dnia. Skąd takie powodzenie? Stąd, że nauka jest na Pikniku komunikowana bardzo sugestywnie, poprzez doświadczenia, eksperymenty, pokazy prowadzone przez ponad 250 instytucji prezentujących naukowe ciekawostki, z Polski oraz 20 krajów z całego świata.

 • WARSZTATY FAMILIJNE 

  Warsztaty, które skierowane są do dzieci w wieku 5-8 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Dzieciom proponujemy wspólne przeprowadzanie doświadczeń wyjaśniających codzienne zjawiska, a dorosłym podpowiadamy, jak stać się dla swoich pociech przewodnikami po świecie wiedzy.

 • KOPERNIK NA FESTIWALU NAUKI 

  Od 2007 roku Centrum Nauki Kopernik bierze udział w Festiwalu Nauki w Warszawie. Przygotowuje warsztaty, wykłady i zabawy – program adresowany zarówno do dorosłych, młodzieży, jak i dzieci.

  http://www.kopernik.org.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.